Kategoriler
Fırın

Adana Fırın Servisi

Adana Fırın Tamir Bakım Onarım Servisi ve Yedek Parça Satışı

Fırın Nedir?
Fırın Nedir sorusunun cevabına geçmeden önce fırınların tarihsel gelişimine bakmamız çok yerinde olacaktır.

Fırın çağlar öncesinden günümüze kadar ulaşmış ve değişikliğe uğramadan gelmiş ısıtıcı pişirici özelliği olan insan hayatına konfor katan bir faydalı alet, konfor sağlayan bir cihaz , bir eşyadır.

Ocak Fırın Aspiratör Seti Kısaca Ankastre
Günümüzde geleneksel olarak odun ateşi kullanılarak pişirilen fırın yerleri ekmek, lahmacun veya diğer gıdaların pişirilmesinde kullanılmaktadır.

Gazlı olarak kullanılan cihazlar genellikle endüstriyel mutfaklarda büyük yemekhanelerde kullanılmaktadır.

Elektrikli olan fırınlar ise daha çok evlerimizde kullanılmaktadır.

Gazlı ve elektrikli fırınlarınızın arıza durumunda en kısa zamanda bizimle irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ara

Adana Ocak Kombi Fırın Teknik Servisi

İşimiz Sadece Bu

OCAK TAMİRİ
Ocak tamiri bakım ve dönüşümü,ev ve endüstriyel tip ocak fırın bakım onarımı, yedek parça temini.İs yapan veya yanmayan ocak bakımı,çalışmayan çay kazanı veya şofben tamiri gazlı ve elektrikli ısıtıcı,pişirici grubu bütün cihazların tamiri hakkında bilgi alabilirsiniz.
KOMBİ SERVİSİ
Kombi tamir bakım ve onarım servisi.Kombi yedek parça, gazlı veya elektrikli termosifon,şofben, ani su ısıtıcısı bakım ve onarımı.Her marka ve model kombi onarımı ve dahası için lütfen iletişime geçiniz.
SU ARITMA CİHAZI
Su arıtma cihazı Satış ve Montajı, filtre-Bakım hizmeti. Ev tipi su arıtma cihazlarının yedek parça ihtiyaçlarınız için lütfen bilgi alınız.
Adana Ocak Fırın Kombi

Adana Ocak Fırın Kombi Servisi

Gazlı aletler tamiri yani ocak, firin, kombi, şofben, sanayi ve endüstriyel mutfak ocakları, döner ocakları, ısıtıcı ve pişirici grubu cihazların tamir bakım onarım servisi olarak Adana ve çevresi illere hizmet vermekteyiz.

İs yapan, size ekonomik ve maddi olarak kayıp sebep olan ocaklarınızın, optimum yanmasını sağlıyoruz.

adana ocak firin teknik servisi
Optimum mükemmel bir gaz yanışı
Vermiş Olduğumuz Hizmetler

Ocak Bakım ve Onarımı
Fırın Bakım ve Onarımı
Kombi Bakım ve Onarımı
Ocak Yedek Parça Temini
Fırın Yedek Parça Temini
Sanayi ve Endüstriyel Ocak Bakım, Onarım ve Yedek Parça Temini
Semaver, Çay Kazanı, Fritöz, Tost Makinesi, Benmari, Salamander, Döner Ocağı bakım onarım ve servis hizmeti sunmaktayız.
Her türlü resistans, ocak, firin, kombi yedek parça hizmeti.
Hemen Ara

KOMBİ NEDİR?
Home / Kombi Nedir?

Kombi kelime olarak iki cihazin bir cihazda toplanmasıdır.Yani şofben ve kaloriferin beraberce bir cihaza kombine edinmesi de denilebilir. Kombi birleştirmek, uydurmak, beraber çalıştırmak anlamlarına da gelir. Kullanımda kombi kelimesi denilince insanların aklına gelen ilk çağrışım duvara montajı yapılan ısınma ve sıcak ihtiyacının karşılandığı bir cihaz gelmektedir. Durum böyle olunca kombi denilen cihaz özünde iki cihazın entegre edilip iki farklı amaç için tek bir cihaz eldesi olmuştur.

Kombinin tarihine bakacak olursak 1800’lü yılların ortasına gitmekte fayda var. Daha da ileri gidilecek olursa eğer kombiden kasıt ısınma ihtiyacının giderilmesi ise değil 1800’lü yıllar Osmanlı devletinin ağrı’da İshak Paşa sarayında kullanmış olduğu sıcak su dönüşüm zamanına kadar gitmekte fayda vardır.

Bir cihazın deontolojik açıdan incelenmeden gelişiminin ne denli evrimleştiği’nin anlaşılmasını ve günümüzde kullanımının ne derece farklı olduğunun ve insanların hayatlarına ne derece dokunduğunun bilinmesini de güçleştirecektir. Bundan dolayı eskiyi bilmeden teknik anlamda geleceğe de çok fazla bir fayda sağlanamayabilir.

Kombi yani kalorifer ve şofben anlamlarını taşımaktadır. Ev veya işyerlerimizde daha doğrusu insanın veya ısınma ihtiyacı olan ortamların kullanılmasında son derece konfor ve rahatlık sağlayan bir cihazdır. Günümüzde özellikle gaz iletiminin kolaylaşması yani gaz arzının fazlalaşması ile beraber sosyo ekonomik kültürel seviyenin artması ve eskiden olduğu gibi kırsal yerleşim değilde şehir hayatının daha çok tercihi kombinin kullanımını önemli ölçüde artırmış bulunmaktadır.

Kombi; gaz,elektik,su ve havanın beraberce komplike olarak çalışan son derece verimli bir cihazdır. Kombi de elektrik enerjisi olmazsa elektriksel ve elektronik açıdan kullanmamız zaten mümkün değildir. Bunun yanında suyun çok özel bir bileşik olup ne kararlı ne de kararsız durumundan istifade edilmesi kombi içerisinde peteklerde dolaşımının kullanılması ve çok kolay bir şekilde elde edilmesi bunun yanında ucuz olması son derece önemlidir. Kombi de gaz ise LPG veya Doğalgazdır. Lpg’nin türevi CNG olup yüksek basınçlı gazlara LPG gazının depo edilmesidir. Doğalgazın türevi ise yüksek basınç altında tüplerde muhafaza edilen özel bir isimle adlandırılan bir gazdır. Gaz olduktan sonra türü önemli değildir. Kombi bütün gazlar ile çalışabilir konuma getirilmektedir. Fakat günümüzde ucuzluğu ve kolaylık sağlaması nedeniyle doğalgaz tercih edilmektedir. Kombilerde hava kullanımı ise gazın yakılması sonucu açığa çıkan alevin daha doğrusu ateşin hava da bulunan oksijeni yakması nedeniyle ihtiyaç duyulmasıdır. Hava olmazsa alevin yanması gerçekleşmeyecek ve bu da kombide arızaya neden olacaktır.

Kombiniz ile ilgili arıza ve bakım taleplerinizi Hemen Ara sekmesini tıklayarak oluşturabilirsiniz.

Hemen Ara

Adana Ocak Kombi Fırın Servisi

OCAK DÖNÜŞÜMÜ NEDİR ?
Home / Ocak Dönüşümü Nedir ?

Ocak dönüşümü kaba mana ile ocak memelerinin değişim işidir. Ocak dönüşümü halk arasında meme denilen parça 6 çeşittir. Bunların ocak marka ve modellerine göre çeşitleri bulunmaktadır. Sadece meme değişimi değildir ocak dönüşümü. Ocak dönüşümü sanıldığı kadar basit meme değiş oldu bitti işi asla değildir ve öyle de olmamıştır. Sadece insanlar tarafından basite alınan ve kerih görülen bir iş olmuştur.
Ocak dönüşümlerini ve gaz ile çalışan diğer cihazlarınızı lütfen mesleğinde ehil kişilere yaptırınız.

Hemen Ara