Kategoriler
Kombi

Kombi Arızaları Nelerdir ?

Adana Kombi tamir bakım servisi olarak kombi arızalarının açıklamasını yapmaya çalışıyoruz.Adana kombi servisi ve adana kombi tamiri sadece kombi değil bütün ısıtıcı pişirici cihazlar ile gaz yakıcı cihazlar tamircisiyiz.

Kombi arızaları genel anlamda uzman bir teknik servisin müdahalesi ile çözülebilecek arıza çeşitleridir. Fakat bazı basit ve kendi kendimize müdahale edip yapabileceğimiz arızalar da bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere acil bir durumda veya kendi kendinize çözebileceğiniz arızaları anlatacağız.

  1. Kombi Hiç Çalışmıyor ?
    Kombi hiç çalışmıyor ise elektrik veya doğalgaz gelmediği için olabilir. Öncelikle elektrik ve gaz olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra şofben yani sıcak su konumunda çalışıyor mu diye bakınız. Eğer sıcak su konumunda kombi çalışıyor ise, kombi içinde ne kadar su basıncı olduğunu anlamak için altında bulunan manometreye bakın. Su basınç seviyesi 1 Bar ile 2 Bar arasında olmalıdır. Eğer su basıncı 1 Bar’in altında ise kombi içine su alma vanası ile su alın ve basınç göstergesinin 1,5 Bar olmasına dikkat edin. Eğer halen kombiniz çalışmıyor ise bir uzman teknik servisten yardım alınız. Adana Kombi Servisi olarak bizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

HEMEN ARAYIN